УКР
УКР

Директор Кіровоградської філармонії обманув представників діаспори в США

0 - 0

Якщо коротко. Завдяки народному артисту України Анатолію Кривохижі, театр музики, пісні і танцю “Зоряни” Кіровоградської філармонії, отримав змогу співпрацювати з одним з провідних хореографічних колективів української діаспори в США – ансамблем “Волошки”. В рамках співпраці за підтримки поважних американських організацій та фондів, було витрачено більше 3 мільйонів гривень (350 тисяч $), зокрема на можливість трьохмісячного перебування Зорян в США, занять в школі-студії всесвітньо відомого хореографа Марка Морріса на Бродвеї в Нью-Йорку. Спеціально для Зорян і Волошок, Морріс створив хореографічну постановку – “Карнавал звірів”, яка отримала багато позитвиних відгуків американських імпресаріо й в поєднані з програмою “Відродження Ятраня”, підготовленою легендарним для України хореографом Анатолієм Кривохижею (наразі Кривохижі 88 років).

Однак не все сталось як гадалось. По поверненню в Україну, директор філармонії за участі найвідомішої інтригантки регіону – заслуженої артистки України Антоніни Червінської, розірвав будь-які звязки з американською стороною, надіславши лист, який шокує своєю радянськістю та недипломатичністю. Антоніна Червінська – мабуть чи не єдиний на Україні художній керівник без вищої освіти, яка відома зокрема тим, що під час перебування Заслуженого ансамблю танцю України “Ятрань” в США в 70-х роках, її було затримано американською поліцією за крадіжки в супермаркеті. В той раз був значний скандал, другого секретаря міськкому КПРС, що відповідав за поїздку – було знято з посади. А Антоніна Миколаївна, на партійних зборах відповідала гордо – ТАК, Я КРАЛА!

Однак, наразі йде мова не про стан культури на Кіровоградщині, і не про те, що непрофесійність очільників управління культури області вже призвела в 2000-х роках до знищення колективу “Ятрань”, занедбання ще кількох відомих в Україні хореографічних ансамблів. Мова про те, що в минулому році між американською і українською стороною, в особах Тараса Левицького та Миколи Кравченка, було підписано Контракт про співпрацю, який передбачав подальшу співпрацю та гастролі Зорян до США, Канади, Італії, турне по Європі в 2013 – 2014 і подальших роках. Однак, внаслідок непрофесійної та незрозумілої поведінки керівництва кіровоградського колективу (для довідки – Микола Кравченко очолює обласну філармонію з 1983 року й в цьому році відзнача 30-річний ювілей свого сюзеренітету в державній установі культури, яку він вже давно вважає своєю феодальною вотчиною). Начальник управління культури Кіровоградської обласної адміністрації Валентина Животовська, яка за посадою мала б представляти державу і інтереси громади в цій справі, елементарно абстрагувалася від її вирішення і звела всю роботу до офіційних переписок з Левицьким, вичікуючи перед відповіддю на кожен з листів майже місяць. Як наслідок, незважаючи на втручання губернатора області, ситуація за рік так і не зрушила з мертвої точки, хоча американська сторона на вмовляння небайдужих кіровоградців, відмовилася від ідеї подання позову до суду (згідно з Контрактом, справа буде вирішуватися в судах штату Пенсільванія за американським законодавством і грозила б бюджету Кіровоградської філармонії збитком у щонайменше 4 мільйони гривень).

Що ж. управління культури і філармонія з березня 2013 року вели полеміку з Радою “Волошок” і робили вигляд мовчазної зацікавленості в гастролях, однак як стало питання приїзду Тараса Левицького, американсько-канадських імпресаріо, фахівців-хореографів в Кіровоград для перегляду та фільмування програми гастролей, то на подив усіх виявилося, що ПРОГРАМА ТО НЕ ГОТОВА. Частина підготовлена Анатолієм Кривохижею – знищена й перероблена, частина Марка Морріса – взагалі ні разу не репетирувалася під формальним й надуманим внаслідок непрофесійності дирекції приводом неможливості репетицій за умовами Контракту.

Наразі американська сторона перебуває в стані повного нерозуміння й усвідомлення того, що усі дії кіровоградської влади, яка має тісні неформальні зв’язки з керівником філармонії – найбільшої концертної зали в області, були лише блефом за для затягування ситуації та спонукання нашої діаспори відмовитися від проекту, який мав великі перспективи, однак отримав присмак провалу і повного фіаско української хореографії.

Як повідомив Левицький, наразі ним підготовлено листи з проханням втрутитися в ситуацію на нових профільних міністрів – міністра культури Новохатька, міністра закордонних справ Кожари. Крім того не заперечується можливість звернення до депутатського корпусу Верховної Ради України, керівництва Уряду України, Президента України, а також до міжнародних, урядових організацій, сенаторів США.

В Контракті підписаному у 2012 році, чітко прописано імперативну норму гастролей у разі наявності коньюнктурної пропозиції, однак українська сторона, впевнившись в відсутності тіньових схем та відкатів в даній співпраці, ігнорує вимогу Контракту.

А наразі маємо директора філармонії, який гнобить колектив, звільнених працівників, вижитого на вулицю 88-річного Анатолія Кривохижу народного артиста України, почесного громадянина міста Кіровограда, кавалера орденів Леніна, Трудового Червоного Прапора, Честь і Слава Кіровоградщини, медалі Вірського… людини яка готувала українську збірну балетну групу до Олімпіади 1980 у Москві. А ще мажмо, не ми, а Микола Кравченко – триповерховий будинок у центрі міста, джип Ніссан Кашкай за 250 тисяч гривень, депозитні рахунки на десятки тисяч доларів. І це все на заробітну плату 3500 грн.

Дуже прикро, що такі “бізнесмени” галузі культури України ганьблять із дня у день українське мистецтво, перетворивши його на інструмент для власного збагачення й грабунку державного бюджету, меценатів, артистів.

Далі буде…

Спеціально для ІСTV. Небайдужа кіровоградка Вероніка Присяжнюк.

26.06.2013 10:03
0 - 0Топ відео

  Поки що немає матеріалів ...

Ведучі каналу

  Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору
  ВІТАННЯ!
  Будь ласка, допоможіть нам покращити ICTV -
  поставте 2 чесних галочки:

  1.

  2. Мені

  Будь-ласка, заповніть всі поля