УКР
УКР

У Баварії розпочався освітній семінар для єпархіальних екореферентів УГКЦ

0 - 0

В понеділок, 17 листопада, розпочався освітній семінар для єпархіальних та екзархальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології. Особливістю даного заходу є те, що він відбувається у Німеччині, де українські церковні екологи переймають довголітній досвід місцевої Церкви, яка вже близько півстоліття на інституційному рівні піклується про захист та збереження навколишнього середовища.

У перший день семінару його учасники ознайомились з основними принципами екологічного сертифікування ЕМАS, а також прикладами його застосування в будинку освітньої академії у Petersberg bei Dachau, де вони замешкали. Після обіду увазі учасників семінару була запропонована тема екологічного будівництва, унаочнена оглядом парафіяльного центру церкви св. Петра в Дахау, особливість якого полягає в нульовому рівні викидів вуглекислого газу (пасивний будинок).

Архітектор Роберто Гонцало розповів про переваги енергоефективного будівництва на прикладі свого дітища – парафіяльного центру, де відбувався захід. Зокрема увазі присутніх було представлено централізовану систему вентиляції з теплообміном, коефіцієнт корисної дії якої становить 93 відсотки, і яка є настільки розумною, що включається лише тоді, коли рівень вуглекислого газу в приміщенні починає перевищувати допустимий рівень.

Особливе зацікавлення присутніх викликало констатування професіонала стосовно того, що, маючи відповідні знання і провівши належне планування, будівництво пасивного будинку стане дорожчим всього близько на 5 відсотків у порівнянні зі звичайним, але насправді, в довгостроковій перспективі – набагато дешевшим, адже такий будинок здатний цілком відмовитись від будь-якої системи опалення. Достатньо буде тепла, яке виділяють наявні тут побутові прилади та його мешканці.

Програма семінару, який буде тривати до кінця тижня є дуже насиченою і передбачає різні освітні заходи та ознайомлення з важливими прикладами управління Божими дарами та бережливого ставлення церковних установ стосовно природного довкілля. Поряд з тематикою богословсько-етичних основ служіння Церкви для збереження створіння на порядку денному буде стояти детальніше знайомство з завданнями та ключовим сферами діяльності німецьких єпархіальних референтів з питань екології, а також питання енергоефективності та використання альтернативних джерел енергії. З-поміж іншого, в рамках програми відбудеться зустріч з провідним богословом – фахівцем у сфері сучасної екологічної етики професором Маркусом Фогтом, а також з керівництвом відділу енергоефективності Міністерства економіки Баварії.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

18.11.2014 22:44
0 - 0Топ відео

    Поки що немає матеріалів ...

Ведучі каналу

    Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору