УКР
УКР

Екореференти УГКЦ переймають передовий досвід у сфері екологічної освіти та збереження природи

0 - 0

В середу, 19 листопада, відбулась зустріч єпархіальних референтів Бюро УГКЦ з питань екології із заступником міністра Мінекономіки Баварії, а також керівником департаменту енергоефективності та енергозбереження відповідного міністерства. Присутні сторони обговорили тему енергетичної політики Німеччини та Баварії, а також застановились над питанням перспектив дружньої до довкілля та справедливої стосовно людей енергетичної політики України. Німеччина загалом і Баварія зокрема є гідними наслідування зразками енергетичної політики і ефективного використання природних дарів. Так наприклад, вже сьогодні 34% електроструму країни генерується завдяки відновлювальним джерелам енергії, а до 2021 їх частка має становити 50%.

Окремий акцент у жвавій дискусії був поставлений на питання співпраці держави та церкви у сфері екологічної освіти для енергоефективної поведінки та відповідального управління природними дарами. Чиновниками Міністерства було підкреслено особливе значення Церкви у процесі суспільного діалогу та формування стійкої екологічної культури.

В рамках програми цього дня учасники семінару відвідали також мюнхенський університет Людвіга Максиміліана і заслухали доповідь проф. Маркуса Фогта, директора інституту Католицької соціальної етики, про богословсько-етичні основи відповідальності за навколишнє середовище. Згідно із професором Фогтом, ключовим механізмом спасіння природного довкілля і майбутнього людства має стати принцип сталого розвитку, який має збалансовувати потреби і оптимізувати взаємозв’язки між суспільством, економікою та екологією. Однак цей принцип залишиться одним із формальних механізмів, якщо не стане частиною культури суспільства та поведінки людей. В цьому сенсі, для ефективності принципу сталості особливе значення має християнська віра, через призму якої ми дивимось на виснажену та зруйновану природу і бачимо в ній розп’ятого і страждаючого Христа.

Опісля єпархіальні референти УГКЦ зустрілися з владикою Петром (Криком), апостольським екзархом УГКЦ для Німеччини та скандинавських країн, колишнім головою екологічної комісії Синоду Єпископів УГКЦ і спільно з ним відслужили молебень до Бога Творця, молячись за збереження створіння а також за дар Божого миру в людських серцях, сім’ях, суспільстві, всьому світі, а особливо в Україні.

День напередодні церковні екологи ознайомились з основами екологічної освіти, яку проводить Церква у Німеччині, на прикладі освітнього центру отців Премонстеріанців «Сім’я-довкілля-культура» у монастирі Рогенсбург, а також відвідали лісову кліматичну станцію освітнього центру «Відчуття лісу», де мали нагоду пізнання важливості лісу для глобальної екосистеми і клімату планети, а також гарну нагоду для дружнього спілкування з природою та працівниками відповідних німецьких церковних інституцій.

26.11.2014 11:44
0 - 0Топ відео

  Поки що немає матеріалів ...

Ведучі каналу

  Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору
  ВІТАННЯ!
  Будь ласка, допоможіть нам покращити ICTV -
  поставте 2 чесних галочки:

  1.

  2. Мені

  Будь-ласка, заповніть всі поля