УКР
УКР

У Галичі проведено екологічні місії

0 - 0

В п’ятницю, 5 грудня, у м. Галич відбулися екологічні місії, які проводяться Бюро УГКЦ з питань екології від початку осені в усіх єпархіях та екзархатах, маючи за мету в контексті стратегії Церкви «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» через поширення екологічного вчення Церкви спричинитися до оживлення християнських громад і позитивних змін у суспільстві, роблячи їх місцем реальної присутності Творця та життя Пресвятої Трійці. На запрошення місцевої церковної та державної влади разом з о. Михайлом Дзулем, екореферентом Івано-Франківської архієпархії, до проведення місій долучився також п. д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології.

Місії розпочались Святою Літургією у храмі Різдва Христового м. Галича, яку очолив о. Ігор Броновський, декан Галицький, у співслужінні з священиками протопресвітеріату, серед яких також і о. Василь Заверач, референт Бюро УГКЦ з питань екології Галицького деканату. Опісля до присутніх, серед яких були також і вірні з сусідніх сіл, очільник Екобюро УГКЦ звернувся з екологічною катехизою на тему християнської відповідальності за створений Богом світ.

Наступною точкою екомісій стала зустріч з головами населених пунктів Галицького району, в якій взяло участь близько 50 представників органів місцевого самоврядування, а також душпастирі галицького деканату. На початку до присутніх звернувся п. Володимир Шеремета, представивши мету та основні завдання екологічних місій Церкви, якими: «Церква не має наміру перейняти обов’язки влади чи державних природоохоронних інституцій, але, в рамках своє компетенції і місії у справі спасіння людини, хоче внести автентичну лепту у вирішення вагомих екологічних проблем і кризових явищ, адже всі вони спричинені передусім кризою екології людської душі та належного відношення до Бога».

Очільник Бюро УГКЦ розповів про ключові моменти діяльності церковної екологічної інституції, яку він очолює, а також озвучив очікування стосовно потенційної співпраці у справі збереження Божих дарів природи на місцевому рівні. Особлива увага була звернена не необхідність впровадження централізованого збору сміття та каналізації у кожному населеному пункті, а також посилення роз’яснювальної роботи стосовно сезонних підпалів сухої рослинності, а також контролю та накладання передбачених чинним законодавством штрафних санкцій на відповідних екологічних грішників.

Священик Михайло Дзуль, референт Бюро УГКЦ з питань екології Івано-Франківської архієпархії, презентував демонстраційну валізку з різними приладами та технічними засобами, використовуючи які кожна людина може суттєво знизити рівень споживання енергії, тепла, палива, води тощо, а також робити суттєві фінансові заощадження та зменшувати особисте негативне навантаження на природне довкілля, що призводить до загрози всьому живому і самій людині.

Черговим пунктом екологічних місій стала Галицька загальноосвітня школа №1. Школярі мали змогу застановитися над ключовими екологічними проблемами сучасності та задуматися над своїм особистим ставленням до того чи іншого кризового екологічного явища, а також над питанням, що може і має робити кожен для того, щоб світ, в якому ми живемо, став кращим? Відповідь виявилась дуже простою – потрібно постаратись стати кращим кожному зокрема, як назагал, так і в нашому ставленні до створеної Богом природи. Поряд з цим була прийнята спільна постанова стартувати ініціативу по збору макулатури, що дасть змогу спасти життя дерев, зменшити забруднення довкілля, а виручені кошти будуть передані на потреби захисників нашої Батьківщини.

Бюро УГКЦ з питань екології висловлює вдячність за організаційну підтримку екологічних місій, які були проведені в м. Галичі отцю-декану Ігору Броновському та голові Районної ради п. Петру Стрембіцькому.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

29.12.2014 13:51
0 - 0Топ відео

    Поки що немає матеріалів ...

Ведучі каналу

    Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору