УКР
УКР

В Івано-Франківську духовно вшанували День онкохворої дитини

0 - 0

Спільною молитвою – Молебнем до Богородиці розпочався День вшанування «онкохворої дитини» медичними капеланами угематологічному відділенні ОДКЛ. Священики благословили дітей і медпрацівників мощами св. Івана Золотоустого. Семінаристи організували концерт духовно-патріотичної пісні, щоб підтримати хворих дітей на дусі, повідомив для прес-служби о. Ярослав Рохман.

З нагоди цього дня, в обласній дитячій клінічній лікарні відбулася конференція за участю директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Романа Мельника, його заступника Зої Ціхонь, головного лікаря ОДКЛ Радислава Котурбаша, провідних онкогематологів області та духовенства.

Питання в даній проблематиці – лікування онкохворих дітей носить двосторонній характер: духовна підтримка, молитва та лікування медичними припаратами. Така співпраця обнадіює на кращі результати – говорились в час зустрічі, наводячи статистичні дані (читати довідку)

Про “Мудрість Серця”, цитуючи послання Папи Франциска з нагоди ХХІІІ Дня хворого, наголосив о. Ярослав Рохман звертаючись до медиків у свому виступі.

Ієрей Юрій Трухан – прес-секретар Архієпархії.

ДОВІДКА15 лютого у всьому світі відзначається Всесвітній день онкохворої дитини. Ця дата відзначається організаціями, які входять до складу Міжнародної конфедерації батьків онкохворих дітей. З 2003 року цей день відзначається і в Україні.

Як повідомили дитячі онкологи, станом на 1 січня 2015 року на обліку в Івано-Франківській області 94 дитини, які хворі на злоякісні пухлини і 38 дітей з доброякісними пухлинами. За 2014 рік вперше онкозахворювання було виявлено у 21 дитини, що перевищує показники минулих років.

Завідувач відділу онкогематології в Івано-Франківській обласній дитячій лікарні Алла Іваненко повідомила, що відсоток дітей, які виліковуються від раку, значно вищий зараз, аніж 10-15 років тому. Рак – небезпечне, важке, але в даний час виліковне захворювання. Якщо 30 років тому в Україні виживало до 10% дітей, хворих на рак, то сьогодні – більше половини. Треба тільки вчасно діагностувати захворювання і правильно його лікувати.

01.03.2015 01:05
0 - 0Топ відео

    Поки що немає матеріалів ...

Ведучі каналу

    Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору