УКР
УКР

Церковні екологи УГКЦ інтенсивно готуються до великого посту

0 - 0

17-18 лютого 2015 року Божого, в Марійському духовному центрі с. Зарваниця, Тернопільської архієпархії УГКЦ, відбулась чергова зустріч єпархіальних та екзархальних референтів Бюро з питань екології. Під час даної зустрічі захисники створіння Божого інтенсивно готувались до проведення Великопосної екологічної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння».

Про історію ініціативи, головну її мету і основні завдання розповів керівник Екобюро д-р Володимир Шеремета. Очільник церковної екологічної інституції у першому блоці робочої зустрічі розставив основні акценти, зосередивши увагу референтів на ключових аспектах служіння Церкви для збереження Богом створеного світу – природи і про те, що час Святої Чотиридесятниці – це особливо сприятливий час для переосмислення християнської віри, покаяння і кардинального навернення до Бога.

Розповідаючи і пояснюючи поняття «екологічного гріха» та його руйнівну дію для Богом створеної дійсності, п. Володимир представив роздатковий матеріал, який підготувало Екобюро для боротьби в часі Великого посту цього року з весняними підпалами і шкідливою практикою використання пластмасових квітів. Також було представлено буклет «Великий піст – подорож до Воскресіння у гармонії з усім створінням» та збірник екологічних катехиз про головні гріхи за 2014 рік. Провідною думкою очільника екологічної інституції було те, що шлях встановлення і відновлення миру в Богом створеному світі лежить через мир із собою, нашим ближнім і Богом.

Під час цієї зустрічі диякон Петро Лащавський, референт Бюро УГКЦ з питань екології з енергозбереження, провів освітній семінар по енергоощадності в побуті та будівництві, поставивши особливий акцент на енергоощадності церковних споруд та важливості екологічної освіти учнівської та студентської молоді.

Для того, щоби закріпити теоретичні знання і наочно побачити як Церква повинна здійснювати своє екологічне служіння у суспільстві, о. Володимир Фірман, економ Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ, продемонстрував учасникам семінару на практиці, що таке дияконія і розповів про інші екологічні проекти, які Церква може і повинна втілювати в життя заради збереження себе у Богом створеному світі – природі.

У підсумковому блоці було презентовано календарний план на перший квартал 2015 року й обговорено найближчі плани щодо оптимізації праці на екологічній церковній ниві.

Великий піст – це унікальна нагода зустрітись з самими собою, по-іншому подивитись на свого ближнього і переглянути та переоцінити своє ставлення до природного довкілля, яке теж «очікує нетерпляче виявлення синів Божих» (Рим 8,19).

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

01.03.2015 01:17
0 - 0Топ відео

    Поки що немає матеріалів ...

Ведучі каналу

    Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору