PGRpdiBjbGFzcz0iaWN0dl9hX2JveCI+PGNlbnRlcj48c2NyaXB0IGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWlkPSIxMzE4IiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1mb3JtYXQ9ImZ1bGxzY3JlZW4iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLXNpdGVfaWQ9IklDVFZfRnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tY29udGVudF9pZD0ie3JlcGxhY2VfbWV9IiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLmFkdGVsbGlnZW50LmNvbS9vdXRzdHJlYW0tdW5pdC8yLjExL291dHN0cmVhbS11bml0Lm1pbi5qcyI+PC9zY3JpcHQ+PC9jZW50ZXI+PC9kaXY+
УКР
УКР

Письмо ветерана лесной отрасли Премьер Министру Украины

0 - 0

Шановний Микола Янович!

Звертається до Вас, як до останньої інстанції, працівник лісового господарства із 36 річним стажем роботи Кравчук Тетяна Михайлівна з проханням припинити свавілля, яке твориться в лісовому господарстві під керівництвом Голови Держкомлісгоспу Сивця В. та його підлеглими на місцях.

Зокрема, в Державному підприємстві «Малинське лісове господарство» Житомирського обласного управління лісового та місливського господарства за останній рік склалась жахлива ситуація з станом справ, массово знищуються лісові насадження, проводиться неефективна економічна політика, несвоєчасно сплачується зарплата, фактично підприємство доведено до банкрутства.

За вказівками директора перекручується фінансова та статистична звітність – діяльність підприємства фактично збиткова, а на папері – все добре, маємо прибутки. Перекручуються всі основні показники ефективності діяльності : середня заробітна плата (обраховується з порушеннями методик в сторону збільшення), ціна реалізації знеособленого кубометра деревини, собівартість продукції та ін.

Приховування фактичних витрат задовольняє всіх : податкову бо зростає податкове навантаження, директора бо контрактом прямо передбачено забезпечення виконання показників ефективності використання державного майна і прибутку ( у разі порушення – розірвання контракту), Управління та Держкомлісгосп – бо красиві цифри дозволяють звітувати про успішне керівництво галуззю.

Підприємством на фоні важкого фінансового стану здійснюється вкладання значних коштів в непрофільні основні засоби та фіктивні послуги: будівництво торгового комплексу «Лісовичок» (350 тис.грн., будівництво здійснено в супереч проекту з порушеннями чинного законодавства), будівництво коштовних лісових доріг (400 тис.грн/рік), обслуговування непотрібних програмних продуктів (не використовуються в операційний діяльності – 200 тис. грн./рік), послуги Укрлісконсалтінга (5% від обороту), засоби GPS стеження за автотранспортом, закупівля бирок та обладнання для електронного обліку тощо.

Бирки для так званого електроного обліку це окрема історія : обсяг закупівлі в рік близько 300 тис. грн. Закупівля здійснюється за цінами вище ринкових. Прибуток осідає в структурах наближених до керівництва Держкомлісгоспу. За станом на липень 2013 року фактичне використання бирок носить поодинокий характер – на практиці вони списуються ящиками без використання та електронний облік не відповідає бухгалтерському (щоденники приймання лісопродукції, товарно-транспортні накладні внутрішніх перевезень). Фактично здійснюється масове розбазарювання державного майна в особливо великих розмірах.

Підприємство укладає збиткові контракти на поставки лісопродукції з структурами пов’язаними з керівництвом Держкомлісгоспу.

В комплексі зазначена керівна політика призводить до затягування підприємства до боргової ями (фактична кредиторська заборгованість – не «скорегована директором сягає близько 9 млн. грн.). Підприємство фактично банкрут.

Система Держкомлісгоспу , Житомирське обласне управління та Малинський лісгосп, зокрема, з року в рік звітують про зростання обсягів реалізації. Офіційно обґрунтовується це ефективністю управління, впровадженням нових технологій, підвищенням продуктивності праці. А фактично діє лише один чинник – неконтрольоване збільшення обсягів заготівлі лісопродукції.

За 1 півріччя 2013 року ДП «Малинське лісове господарство» збільшило обсяги реалізації на 20.5 % в порівнянні з минулим роком, а обсяги заготівлі лісопродукції збільшились на 25.9 %, що свідчить про системне заниження реалізаційний цін.

Фактично, в лісах що надані в постійне лісокористування Малинському ДЛГ за вказівками директора Матіяша В.Б. значно збільшена інтенсивність лісокористування ( % використання щорічного приросту ), що прямо суперечить вимогам ст. 64 Лісового кодексу України та Державній цільовій програмі «Ліси України» на 2010-2015 роки, затвердженою Постановою КМ України № 977 від 16.09.2009 року. Так, в 2012 році зрубано 120 тис. м3 деревини (115% приросту при допустимих 80%), за 1 півріччя 2013 року – 65,2 т м3, до кінця року фінансовим планом передбачено зрубати 110 т м3 ( 105%), а буде зрубано не менше 130 т.кбм (125 % приросту).

З приходом Матіяша В.Б. радикально помінялись підходи до вибіркових санітарних рубок : в рубку переважно беруться здорові великого діаметра дерева замість хворих та пригнічених – застосовується так званий принцип «приискових рубок». В наслідок вирубування критичної для насаджень кількість деревини з 1 га насадження починають всихати(зміна мікроклімату та залишення ослаблених дерев).

З метою створення сприятливих умов для приховування злочинної діяльності проводиться відповідна кадрова політика: під лозунгами оптимізації чисельності та наведення порядку масово звільняють фахових співробітників які переходять до Лісгоспу АПК.

За 1 півріччя 2013 року ДП «Малинський лісгосп» став кращим підприємством Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства – як підприємство що зробило найбільший обсяг приросту обсягів реалізації в порівнянні з минулим роком та має одну з найбільших середніх зарплат .

Ось тільки виникає запитання: Якщо розмір зарплати – брехня, приріст реалізації здійснений за рахунок знищення лісів які садили наші діди, а підприємство збиткове то яка ситуація в інших лісогосподарських підприємствах області та галузі?

Миколо Яновичу прошу Вас зупинити злочинну діяльність службових осіб по доведенню до банкрутства ДП «Малинське лісове господарство», припинити масові вирубки лісів в Малинському районі.

З повагою,

Кравчук Тетяна Михайлівна, інженер лісового господарства

(м. Малин, Житомирська область, вул. Лісовий кордон 58, будинок 6, квартира 3, тел. 0978419686)

12 серпня 2013 року

03.09.2013 07:56
0 - 0Топ відео

    Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору