PGRpdiBjbGFzcz0iaWN0dl9hX2JveCI+PGNlbnRlcj48c2NyaXB0IGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLWlkPSIxMzE4IiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1mb3JtYXQ9ImZ1bGxzY3JlZW4iIGRhdGEtb3V0c3RyZWFtLXNpdGVfaWQ9IklDVFZfRnVsbHNjcmVlbiIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tY29udGVudF9pZD0ie3JlcGxhY2VfbWV9IiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLmFkdGVsbGlnZW50LmNvbS9vdXRzdHJlYW0tdW5pdC8yLjExL291dHN0cmVhbS11bml0Lm1pbi5qcyI+PC9zY3JpcHQ+PC9jZW50ZXI+PC9kaXY+
УКР
УКР

Будівля може вибухнути. Як врятувати мешканців?

0 - 0

Звичайний двоповерховий 16-ти квартирний будинок з пічним опаленням скоро може просто злетіти у повітря.

Одна з його мешканок першого поверху самовільно, без отримання будь-якого дозволу розібрала нижню частину колективного димоходу ще у 2007 році. Та проблема в тому, що димохід першого та другого поверху з’єднані між собою вертикально, отже є єдиною системою для призначення димовідведення.

Газову піч приєднали до цегляного димоходу квадратного січення металічною трубою круглого січення по ходу димових газів. Фактично димовідведення відбувається у димообороти.

Такими діями було вчинено порушення п.4.5.7. «Правил безпеки систем газопостачання України» затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці 01.10.97 N 254 Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 травня 1998 р. а N 318/2758.

Мало того, через порушення вертикального димового каналу на рівні підлоги мого помешкання через пустоти плит перекриття потрапляє холодне повітря. Особливо у зимовий період у помешканні температура повітря досягає 10-12 градусів тепла. За таких умов я, автор цього матеріалу, та інші люди, що мешкають в будинку, змушені мерзнути та лягати з думкою: чи прокинемось вранці? Фактично нас насильно змушують проживати в небезпеці.

За статистичними даними, в Україні за останні роки значно зріс травматизм у сфері використання газу в побуті. Основними причинами нещасних випадків залишаються самовільне втручання користувачів газу в роботу систем газопостачання, димовідведення.З даного питання неодноразово були звернення до органів самоврядування, державного будконтролю, сектору НКРЄ, прокуратури, проте їхнім завданням є відписувати мені , що вказані люди мають технічні умови, насправді які не існують.

Івано-франківська філія газового господарства на своєму сайті http://www.gaz.if.ua повідомляє, ЩО МОЖЕ ПРИЗВЕСТИ ДО НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ. Це – самочинне внесення змін до конструкції газових приладів, димових та вентиляційних каналів (труба- гофра від приладів з відводом продуктів згорання в димохід, встановлення електричних витяжок у вентиляційні канали).

Як тільки пишу скаргу в органи влади, вона повертається до Тисменицької Ради – а там – і щуку кинули у воду.

Мало того, щоб залякати мене присилають якісь комісії, щось у мене перевіряють, потім складають акти про несправність печі, котру мене змусили перемурувати за рисунком, згідно вихідних даних проекту газового обладнання квартири. Так було минулого року, комісія на око визначила, що піч має несправну автоматику та мене було позбавлено опалення у квартирі аж до глибокої осені.Директор Тисменицягаз п.Довган, знаючи про порушення , не забезпечує контроль за додержанням працівниками виконання робіт відповідно до вимог з охорони праці, а саме: відключення і опломбування крану на опуску до ОП в квартирі 1-го поверху, навпаки різними способами покриває таке перепланування, чим фактично бідбурює жителів 1 поверху вчиняти правопорушення. Не проводиться інструктаж з техніки безпеки.

Типова інструкція з безпечного користування побутовими газовими приладами і апаратами передбачає:

П.7.3 АБОНЕНТАМ ЗАБОРОНЕНО: вносити зміни в конструкцію газових приладів, змінювати улаштування димових та вентиляційних систем.

Хто всупереч законодавству міг видати людям техумови – незрозуміло, оскільки на мої неодноразові намагання отримати техдокументацію будинку результатів не дали.

На щастя до сьогоднішнього дня нічого не трапилось, але гарантії цьому ніхто не може надати, – труба може прогоріти, тяга може перекидатись . Жителі першого поверху мають постійний доступ до зміни у роботі димовідведення.

У випадках, коли міняється марка газового приладу, його потужність та конструктивні особливості ( заміна цегляної кладки на трубу ) , то така заміна повинна проводитися за окремим проектом, розробленим спеціалізованою проектною організацією з визначенням розрахунком конструктивних розмірів димоходів. Приймання закінченого будівництвом об’єкту системи газопостачання, спорудженого згідно з проектом та вимогами Норм, повинно виконуватися приймальною комісією згідно з вимогами ДБН A.3.1-3, ДНАОП 0.00-1.20.Прохання від усіх жителів нашого будинку – просимо надіслати міжвідомчу комісію та перевірити законність такого перепланування і наявність усіх на це документів, поширити цю інформацію.

Маю безліч відписок та відповідей з цього питання.

Цю публікацію вважати офіційним зверненням до правоохоронних органів.

Долучаю контакти дочки (співвласниця квартири) 0934884617.

P.S. В нашій державі починається розслідування, коли вже щось трапляється. А до того часу – усім байдуже.

26.12.2013 19:01
0 - 0Топ відео

    Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору